Plan wyłączenia ulic z ruchu The Tall Ships Races 2017

Zorganizowanie tak dużej imprezy, wiąże się z wyłączeniem części ulic z ruchu.

Możemy spodziewać się, że zarówno ruch dla samochodów osobowych jak i komunikacji miejskiej zostanie wyłączony na ulicach:

  • Jana z Kolna i Nabrzeże Wieleckie,
  • Admiralska i Komadorska (wjazd i zjazd z ul. Wały Chrobego),
  • okrąg ulic otaczający częściowo Park Stefana Żeromskiego, tj. Wały Chrobrego, Małopolska, Stażyńskiego i Kapitańska, obejmujący także drogi dojazdowe, które łączą się z ul. Jana Matejki, Malczewskiego czy zjazdu z Trasy Zamkowej,
  • ul. Zbożowa,
  • ul. Energetyków.

W tym obszarze nie będzie działa także komunikacja miejska. Organizatorzy przewidzieli przepustki dla mieszkańców, którzy będą chcieli dojechać do swoich posesji. Ze względu na wzmożony ruch pieszych oraz liczne utrudnienia, zaleca się, aby parkować pojazdy w innych częściach miasta, co ułatwi wyjazd mieszkańcom zamkniętego obszaru.

W chwili publikowania tego wpisu, nie wiadomo jeszcze nic o planowanych miejscach parkingowych i dodatkowych pojazdach komunikacji miejskiej. Mając jednak w pamięci wcześniejsze imprezy, możemy spodziewać się dodatkowych miejsc parkingowych w okolicach Basenu Górniczego (miejsca parkingowe, dodatkowe linie komunikacji miejskiej, buspasy na ul. Gdańskiej.

Jednym z nowych udogodnień, które z pewnością będzie wykorzystane podczas imprezy jest SST (Szczeciński Szybki Tramwaj), który pojedzie z prawobrzeża miasta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na czas trwania imprezy, to własnie w prawobrzeżnej części Szczecina, pojawi się sporo miejsc parkingowych, np. w okolicach lotniska w Dąbiu.

Ze względu na rozbudowę infrastruktury oraz bulwarów, także z dużym prawdopodobieństwem zamknięty może zostać obszar w koło ulicy Energetyków. Przejazd będzie możliwy w kierunku mostu Długiego dla pojazdów komunikacji miejskiej i samochodów.

 

Dodaj komentarz