Prezydent Andrzej Duda Honorowym Patronem TTSR 2017 w Szczecine

Wydarzenie, chociaż i tak mające ogromną skalę i zasięg, zyskało nie tak dawno oficjalnego patrona. Prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem sierpniowy finał regat The Tall Ships Races 2017, który odbędzie się w Szczecinie.

Kancelaria Prezydenta Polski w piśmie informującym o decyzji Prezydenta o objęciu honorowym patronatem szczecińskiego zlotu żaglowców pisze: „To międzynarodowe żeglarskie święto z różnorodnym i atrakcyjnym programem imprez, skierowane zarówno do mieszkańców regionu jak i turystów, stanowić będzie wspaniałą okazję do spędzenia wolnego czasu z rodziną oraz z pewnością przyczyni się do promocji Szczecina i Polski”.

Co to oznacza dla TTSR? Objęcie honorowym patronatem to przede wszystkim zwiększenie prestiżu imprezy oraz zasięgu jej promocji. Organizatorzy imprezy od tej chwili mogą we wszelkich materiałach prasowych (.itp) informować o patronacie Prezydenta Andrzeja Dudy i analogicznie kancelaria prezydenta, informuje wszystkich zainteresowanych (m.in. na stronie www.prezydent.pl) o objęciu imprezy patronatem. To taka wymiana barterowa, która nic nie kosztuje ale w przypadku wielu imprez może znacząco wpłynąć na ich promocję. TTSR nie musi się promować, gdyż skala i rozmiar imprezy sam w sobie jest promocją, nie mniej nigdy promocji nie jest za mało.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że wraz z wejściem do portu pierwszych żaglowców, na scenie pojawi się także prezydent, który będzie mógł wraz ze wszystkimi gośćmi, przywitać uczestników regat.

Przy okazji patronatu nad TTSR 2017, także Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017 zostały objęte patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Dla przypomnienia, zawody odbędą się  25 sierpnia – 3 września 2017 roku, na arenach sportowych w miastach: Katowice, Gdańsk, Kraków, Szczecin.

 

Dodaj komentarz