Spółka Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna zmieni siedzibę z Radomia na Gdynię

Może nie ma to większego związku z samym Szczecinem (chociaż dużo się mówi o ponownym uruchomieniu Stoczni Szczecińskiej) ale jednak ma to związek z morzem, którego w Szczecinie nie brakuje!

Nie tak dawno PGZ ogłosiło, że  siedzibę PGZ Stocznia Wojenna planują zlokalizować w… Radomiu. Oczywiście internet nie pozostawił na spółce suchej nitki, zalewając sieć falą żartów, memów. Śmiechu nie było końca, bo co ma wspólnego stocznia z Radomiem.

Oczywiście warto pamiętać, że w samym Radomiu mieści się po prostu siedziba PGZ, która jest spółką-matką dla PGZ Stocznia Wojenna.

Pomimo że teoretycznie nie ma w tym nic niezwykłego, że biura rozsiane są po całym kraju i niekoniecznie nazwa spółki musi być związana z ich lokalizacją (stocznia-morze, skocznia-góry, itp.) to mimo to internauci pokazali formę.

9 lutego 2017 PGZ ogłosiło, że zmienia lokalizację z Radomia na Gdynię. Co to oznacza w praktyce? A no to, że z jednej strony internauci czują się zwycięzcami, ale… Radom jest wielkim przegranym.

Zmiana siedziby spółki oznacza, że ponad milion złotych podatku trafi do Gdyni a nie Radomia. To jest ta zła wiadomość, chociaż decydujący będzie tu czas przeprowadzki, przed lub po sfinalizowaniu transakcji.

Co warto wiedzieć o PGZ w kontekście samego Szczecina? PGZ jest właścicielem firmy MS TFI, która zarządza funduszem Mars Fiz który to posiada udziały w stoczniach Nauta (zlokalizowanej w Gdyni) oraz Gryfia (zlokalizowanej w Szczecinie). PGZ z pomocą kontrolowanego przez siebie funduszu, jest w trakcie przejmowania Szczecińskiego Parku Przemysłowego. W skład Szczecińskiego Parku Przemysłowego wchodzi m.in. cześć terenów i urządzeń dawnej Stoczni Szczecińskiej. Dzięki takim ruchom docelowo ma powstać największa grupa stoczniowa działająca w Europie.

Dodaj komentarz