Kąpieliska

Szczecin, poza oczywiście tym że leży nad morzem, może pochwalić się także własnymi kąpieliskami, nad którymi mieszkańcy i turyści, mogą przypalić swoje ciałka lub popluskać się w wodzie.

W Szczecinie działają 4 oficjalne kąpieliska, nad którymi nie tylko zastaniemy względy porządek, ratowników, punkty gastronomiczne i kibelki, ale także sporo atrakcji dodatkowych.

Jeśli masz problem z dojazdem, skorzystaj np. z aplikacji: http://szczecin.jakdojade.pl/. Rozkład jazdy tramwajów i autobusów sprawdzisz także tutaj: http://zditm.szczecin.pl/rozklady/index.html

Jeśli już słońce pojawiło się na niebie, a Ty nie masz ochoty stać w korku na S3 jadąc nad morze (tak, to zimne i prawdziwe), zawsze możesz popluskać się lokalnie:

 • Kąpielisko Głębokie: położone nad jeziorem Głębokim w północno-zachodniej części Szczecina. Najlepiej wybrać się na nie tramwajem, omijając wszystkie korki i cierpienie spowodowane oczekiwaniem na wolne miejsce parkingowe. Nie ukrywajmy, dojazd tramwajem jest na tyle wygodny, że jazda autem to strata czasu. Jezioro ma swoje tajemnice jak i bardzo zróżnicowane opinie, ale jakoś tak wyszło, że do tej pory jest jednym z najpopularniejszych w Szczecinie. Można naprawdę nieźle się tu zabawić, szczególnie, że w okolicy znajduje się sporo miejsc, gdzie rozpalimy grilla, ognisko, pospacerujemy czy udamy się na rowerowy wypad po lesie. Można więc i znaleźć zajęcie w dzień, jak i wieczorem. Na terenie jeziora znajduje się także park linowy: Tarzania, do którego serdecznie zapraszamy (to nie jest sponsorowany wpis).
  • Kąpielisko jest płatne (bezpłatne dla dzieci do lat 6), a za wejście zapłacimy kilka złotych. Istnieje możliwość zakupu karnetów.
  • Informacja: 91 45 26 329
  • Dojazd: tramwaj: 1, 9 oraz autobusy: 51, 103, 106, 121. Linie nocne: 529 (bardzo długa linia, całe miasto można zjechać nią).
 • Kąpielisko Arkonka: kompleks basenowo-rekreacyjny, składający z… wielu basenów, zjeżdżalni, skateparku i setek innych atrakcji. Biorąc pod uwagę, że woda jest przejrzysta, a całość dostarcza mnóstwa atrakcji, od kilku lat (kiedy to zostało wyremontowane i otwarte), jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. O tym co tu zastaniecie, dowiecie się więcej ze strony WWW (patrz niżej). Jeśli wybieracie się w słoneczny weekend, warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż przy wejściu możemy trafić na sporą kolejkę. Nie polecamy jazdy autem, pomimo że nie będziecie mieli raczej problemu z zaparkowaniem w pobliżu, to istnieje duża szansa, że skończy się to dla Was mandatem. Kąpielisko jest usytuowane niedaleko Jeziora Głębokie. Jeśli zdecydujecie się na wypad w te okolice, koniecznie zajrzyjcie do Szyszka Bistro&Cafe (wpis nie jest sponsorowany).
  • Kąpielisko jest płatne (bezpłatne dla dzieci do lat 6), a za wejście zapłacimy kilka złotych. Istnieje możliwość zakupu karnetów. Płacić można też za wynajem kortów, szafek i takie tam.
  • Informacja: 667053022 lub www.arkonka.szczecin.pl
  • Dojazd: tramwaj: 1, 3, 9, 10  oraz autobus: 53, 80. Linie nocne: 525, 529, 531
 • Kąpielisko Dziewoklicz: usytuowane nad kanałem pomiędzy Odrą Wschodnią i Zachodnią. Także po częściowej renowacji, ale nadal oczekujące na porządną inwestycję (są plany). Piasek, woda, plaża, boiska, parking i wszystko co tam kąpielisko nad wodą mieć powinno. Plusem jest to że cały kompleks oddalony jest nieco od Szczecina, przez co na pewno spotkamy tu mniejszy tłum, co nie oznacza że będziemy jednak sami. W okolicy znajduje się także plac do PaintBalla. Jedziemy nad rzekę i wracamy do domu. Jeśli macie łódkę to rzeką dopłyniecie do Gryfina lub do Szczecina, a dalej do morza.
  • Kąpielisko jest płatne (bezpłatne dla dzieci do lat 6), a za wejście zapłacimy kilka złotych. Istnieje możliwość zakupu karnetów.
  • Dojazd: autobus 61 (nocnych brak)kapielisko-dziewoklicz-morze.szczecin.pl
 • Kąpielisko Dąbie: zlokalizowane nad jeziorem Dąbie na prawobrzeżu Szczecina i głównie odwiedzane przez mieszkańców tej części Szczecina. Nad jeziorem można zobaczyć urokliwe zachody słońca. Nad kąpielisko prowadzi ul. Żaglowa.
  • Kąpielisko jest płatne (bezpłatne dla dzieci do lat 6), a za wejście zapłacimy kilka złotych. Istnieje możliwość zakupu karnetów.
  • Informacja: 91 46 00 656
  • Dojazd: autobus: 56, 64, 72, 73, 77, 93, 96 oraz autobus pośpieszny C, nocne: 522, 533kapielisko-dabie-morze.szczecin.pl
 • Plaża miejska: 1500 ton piasku, 6300 metrów kwadratowych, 400 metrów sieci rybackich, 12 parasoli, 40 drewnianych leżaków, a to wszystko gdzie? Na plaży w Szczecinie… a co myślicie, że o plażę nie trzeba dbać? Trzeba i to jak… świeżego piasku nigdy za mało. Na Wyspie Grodzkiej, tuż na przeciwko Wałów Chrobrego (a także niedaleko morza), uruchomiona właśnie została Miejska Strefa Letnia. Uruchomiona, bo dowożenie piasku trwa już (o ile pamiętam) od zeszłego roku (2015). A może i wcześniej. O ile pogoda dopisze, strefą cieszyć będziemy się do 20 września. Codziennie od 10 do 19.
  • Plaża jest bezpłatnaRegulamin zabrania kąpieli, spożywania alkoholu oraz wprowadzania zwierząt (za wyjątkiem, np. psów przewodników).
  • Dojazd: plaża jest w centrum Szczecina, na przeciwko Wałów Chrobrego.strefa-letnia-morze.szczecin.pl

Kąpieliska w Szczecinie, kąpieliska Szczecin, gdzie można się wykąpać w Szczecinie, plaża w Szczecinie, nad jezioro w Szczecinie.